נעים להכיר

אני עמית דודסון, אבא לשלושה מופלאים ובן זוג לאפרת, אנחנו מנהלים משפחה ועסק משותף באהבה גדולה.

אני נטורופת ומורה במכללות לרפואה טבעית,

חבר באגודת הנטורופתים,

בעל עסק משפחתי לייצור רוקחות טבעית – דודסון רוקחות טבעית.

שחקן רוגבי לשעבר במועדון יזרעאל ובנבחרת ישראל וקפטן קבוצת ותיקי רוגבי בהווה

אני מנהל קליניקה פרטית בבנימינה ופעם בשבוע מגיע לצפון לקליניקה בכפר יהושע.

טיפול נטורופתי והפילוסופיה שלי

נטורופתיה היא שיטת אבחון, טיפול וריפוי, נטורופתיה היא רפואת העתיד!

היא בעלת ממדים רבים ומחוברת לחיים. נטורופתיה היא גם רפואת העבר, היא המקור לרפואה המודרנית.

היום כבר ברור שהרפואה המודרנית לא יכולה לתת מענה שלם, ובאופן טבעי האנושות חוזרת ומבינה את העומק והכבוד לאדם שיש בידע ובדרך הטיפול של הרפואה הטבעית.

אחת מהנחות היסוד הבסיסיות ביותר בשפה הנטורופתית אומרת כי הגוף יודע לרפא את עצמו, יש לו את כל המנגנונים על מנת להתגונן או לטפל באופן סדיר, עלינו רק לספק לו את התנאים המתאימים לכך. זה נשמע פשוט אבל ברור לכולנו שזה ממש לא.

הבחירה לחיות בריא, נוגעת בתחומים רבים בחיים שלנו,  אלא שהחיים שלנו הם חיי שפע, אנחנו חיים בסביבה תזונתית רעילה ,הרבה אנשים מרוויחים סכומי כסף עצומים ממכירת מזונות לא בריאים ומזיקים בידיעה שהם גורמים למחלות, השמנה וקיצור תוחלת החיים. שוק העבודה תובעני ומלחיץ, העולם החומרי שם אותנו בתחרות וחיינו הפרטיים חשופים יותר הודות לטכנולוגיה.

התקשורת מלאה בפרסומות צבעוניות להמבורגרים, משקאות ממותקים, קוקה קולה, מוצרי חלב, חטיפים ועוד'. אי אפשר לברוח משטיפת המוח הזו בעיקר אם אתה ילד.

מצד אחד אפשר לשתף פעולה וליהנות מעולם השפע ומצד שני אפשר גם להבין שזו המציאות ולא להיות קורבן.

ולכן אחת המטרות החשובות שלי כנטורופת היא ללמד את המטופלים והסטודנטים שלי לפתח את הקשב לגוף שלהם על מנת שיוכלו לעזור לעצמם בדרך הריפוי.

כל אחד שרוצה לשפר את מצבו, בין אם מדובר בכאב פיזי או מחלה, יצטרך במוקדם או במאוחר לקחת אחריות על מצבים בחיים בכל רמה שאפשרית באותו רגע.

לטיפול נטורופתי יש יתרון בכך שהוא לא נבדל לחלוטין מהרפואה המודרנית, אלא נעזר בה לשם אבחון כמו למשל בבדיקות דם, בדיקות מעבדה ספציפיות וצילומים שונים. על סמך הבדיקות המדויקות מתאפשרת התאמה של טיפול מותאם אישית, לא פולשני ולא מזיק.

השאיפה הפנימית של הגוף לאיזון היא הבסיס לטיפול הנטורופתי.

על הרצף של בריאות באופן טבעי או חולה באופן טבעי אפשר ללכת עם הזרם ולקוות שימצא מרפא סביר או לקחת אחריות מתוך הבנה שהבריאות מושפעת מאורח חיים ולכל אחד יש אפשרות לבחור איפה לעגל פינות, מי במזון, מי במערכות היחסים, מי בחינוך ילדיו או בשעות העבודה והזמן עם הילדים. בסופו של יום הגוף שלנו מגיב ויש לו שפה.

אני מתעניין בשפת הגוף, מתעניין בכל מה שמוביל את הגוף להיות מה שהוא, מבחינתי הוא מפה עמוקה מאוד, יותר קל לאדם לבחון את הגוף מאשר את הלב או המחשבה שזה משהו מאוד פרטי.

דרכי הטיפול בקליניקה?

השאיפה היא שאנשים יטופלו לפני שמצבם יוצא מאיזון, זה אומר לא להזניח כאבים או תחושות לא ברורות כי הם תמיד סימן למשהו שמתרחש .

לרוב אנשים מגיעים בגלל בעיה קיימת, אבל תמיד אפשר בהמשך לשמור על תחזוקה שותפת ולמנוע מקרים חריגים.

אבחון

אני מאבחן במספר דרכים:

  1. תשאול מעמיק שכולל שאלות על אורח חיים, תזונה , שינה, ושאר היבטי החיים.
  1. בדיקות דם מקיפות, אני מאוד ממליץ לגשת לבצע בדיקות דם מקיפות לפני טיפול, את התוצאות אני עורך בטבלה ואם יש נתונים ישנים, גם הם נכללים. אני מסתכל על התמונה הרחבה, מחפש מגמות כמו מדדים שנמצאים במגמת ירידה/עליה במשך שנים וברור שאם לא יעשה שינוי יהיו השלכות ברורות.

אני מחפש מדדים שקשורים אחד לשני ומעריך את יחסי הגומלין.

  1. אני בודק יציבות, עמידה וטווחי תנועה במקרה של כאבים.

יעוץ תזונתי

תזונה היא דבר בריא! על כך אין מחלוקת ולעולם לא תהיה.

הגוף שלנו, צריך אוכל כדי לשרוד, עוד לא נמצא פטנט אחר.

כל התאים בגוף נבנים ממה שאנחנו אוכלים ואנחנו בונים תאים כל יום, מחסור או עודף רציני בחומר מסוים יתבטא בגוף וישפיע על הלך הרוח.

בניה של תפריט מותאם אישית עוזרת לאזן ולעשות סדר, למעט מקרים קיצוניים שדרוש שינוי מהיר, הנטייה שלי היא להציע מזונות ושילובים שתומכים אחד בשני, כמו למשל אם צריך לשפר ספיגה או לשמור על ph , להשלים חוסרים מינרלים ועוד'. אוכל בריא צריך להיות כזה שאפשר להתמיד בו, אוכל אמיתי, לא מעובד, אוכל זמין ומזין.

תוספי תזונה וצמחי מרפא – זה המרכיב ה"תרופתי" של הנטורופתיה.

רפואת הצמחים היא רפואה דינאמית ומתעדכנת. לכל צמח יש תכונות ייחודיות והרבה חומרים פעילים שעובדים יחד בצורה מושלמת ויוצרים השפעה טיפולית שמחזקת ומחדשת את התפקוד של המערכות, האיברים ורקמות הגוף.

בצמחים יש נוגדי חמצון, שמנים, מינרלים ועוד חומרים שונים שהם חלק ממערכת החיסון של הצמח.

עיסוי רקמות עמוק וtrigger points therapy

עיסוי רקמות עמוק מיועד לבצע באופן מאוד ממוקד ומדויק שחרור והפעלה של רקמות דומיננטיות עמוקות, לטפל בגידים ובשרירים, להגדיל טווחי תנועה במפרקים, לשקם רקמות לאחר פציעות

ולשינוי דפוסי יציבה ותנועה.

זאת שיטת עיסוי יעילה עבור אתלטים וספורטאים שהשרירים שלהם חשופים לתנאי מאמץ קיצוניים כל יום ובגלל זה הם זקוקים במיוחד לנטרול מיידי של השפעות מתח וכאב בשרירים.

העיסוי מאוד מדויק ודורש הכרה עמוקה מאוד עם שכבות השרירים והרקמות, המומחיות היא להכיר את מסלול השריר, איפה הוא מתחיל ונגמר ואיפה הוא מתחבר לעצם.

trigger points  (נקודות לחיצה הדק) זה כמו קוד שמפעיל את השריר, זו נקודת החיבור של השריר עם העצב, העבודה מאוד מדויקת ותוצאות הריפוי מהירות.

הטיפול מתאים לכאבים כרוניים ואקוטיים.

הגורם מספר אחד בעולם למחלות וכאבים הוא סטרס, לחץ!

אנחנו יודעים כבר שסטרס מעלה לחץ דם, פוגע בלב, משפיע על מערכת העיכול, שרירים כאבי ראש ועוד…. האדם הוא יצור מורכב עם גוף פיזי, רגשות, מחשבות ודמיון שעובדים כל היום ביחד ומשפיעים זה על זה.

אמנם אין הוקוס פוקוס שיכול להעלים את קשיי היום יום, אבל בהחלט אפשר בעזרת עיסוי עמוק לתת הקלה עצומה שתקל גם על המחשבה והרגש.

כשמגיע מישהו עם גב תפוס לקליניקה ולא משנה מה הסיבה, הוא צריך עיסוי! באותה נקודת זמן הוא לא יכול להתעסק עם הפאן הנפשי או המנטאלי, הוא צריך תמיכה מיידית, הוא צריך לחזור למסלול החיים שלו, העיסוי יכול לתת מענה אקוטי, להרגיע ולשחרר את הכאב, כשאין כאב, קל יותר להבין את הסיבות לכאבים, אפשר לשים לב לדפוסי התנהגות שחוזרים על עצמם ואיזה תנאים הביאו למצב הנוכחי,

אי אפשר להתחמק מתהליך של מודעות, רק שהתהליך יגיע לכל אחד בזמן הנכון לו.

הרבה אנשים מגיעים לטפל בעצמם רק כשהמצב הוא בילתי אפשרי יותר, כשהגוף כבר לא עומד בעומס, וזה לפעמים נקודת מוצא טובה כי מכל הבחינות נפלה ההכרה שככה אי אפשר להמשיך…..

לפני כמעט שני עשורים התחלתי בלימודי עיסוי והמשכתי ללימודי נטורופתיה,

עיסוי רקמות עמוק הוא הכלי החזק ביותר שלי, אני עובד עם ספורטאים, פציעות ספורט, עם אנשים אחרי תאונות, עם כאבי גב ופריצות דיסק.

מטפל בנשים בהריון וילדים.

נטורופתיה

בכל דקה, ולמעשה ללא הפסקה, עסוק הגוף שלנו בריפוי עצמי ובביצוע תהליכים שונים כחלק מהתפתחותו. מדובר במכונה משוכללת במיוחד, שמסוגלת להתמודד עם אתגרים לא פשוטים כלל. במצבים של חוסר איזון, אז צצות להן מחלות או תופעות לא רצויות, אפשר לסייע לגוף בהתמודדות הזו באמצעות נטורופתיה.

טיפול נטורופתי, הניתן על ידי נטורופת מוסמך, עוזר לגוף להחזיר את אותו איזון רצוי באמצעות צמחי מרפא, תזונה נכונה וגם פעילות גופנית, שטובה וחשובה לנו.

מהי נטורופתיה?

כאשר אנו מדברים על נטורופתיה אנו מתכוונים לתפיסה או לשיטה מסוימת, המאמינה כי לגופנו יש את הכוח לרפא ולטפל בעצמו, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הנפשי.

טיפול נטורופתי מנצל את כוחו הטבעי של הגוף להתמודד עם האתגרים השונים, תוך סיוע של אמצעים חיצוניים טבעיים, כגון תזונה טבעית המכילה רכיבים טבעיים שחשובים וטובים לנו, תמציות צמחים מכל מיני סוגים ולעיתים גם תוספי מזון, פעולות שונות שמסייעות בהפחתת הסטרס שידוע כגורם לחוסר איזון ומחלות וגם פעילות גופנית שכל כך חשובה לנו.

מהו טיפול נטורופתי ומה הוא כולל?

טיפול נטורופתי מתבצע על פי העקרון ההוליסטי שהכול קשור, הקשר המחשבתי, השכלי והרגשי משפיע על מצב פיזי ירוד ולא מאוזן יחד עם ההבנה כי מרכיבי ומדדי הדם שלנו והערכים השונים שלהם גורמים למחלות. כל מה שנכנס לגוף ויוצא ממנו משפיע על הבריאות שלנו.

נטורופתיה מטפלת ושואפת לעל טפל נקודתית באותה הבעיה, אך עושה זאת תוך התייחסות למקור שלה, לסיבות בגינה הופיעה אותה תופעה בגוף (וזאת בניגוד לרפואה המודרנית, המערבית, שפעמים רבות מתייחסת רק לתסמינים ולאופן שבו באה המחלה לידי ביטוי). כדי לקבל טיפול נטורופתי מוצלח, חשוב לפנות לשירותיו של נטורופת מומלץ, המביא איתו ניסיון, ידע וכמובן גם הכשרה רלוונטית בתחום.

מחפשים תכשירים נטורופתים טבעיים, המכילים תמציות צמחים, שמנים ארומטיים ורכיבים נוספים הידועים בסגולות הבריאות שלהם? דודסון, רוקחות טבעית, היא המקום הנכון לפנות אליו.

דודסון היא חנות אינטרנטית יחד עם חנות פיזית וקליניקה לנטורופתיה המציעה לכם מבחר של תכשירים טבעיים מסוגים שונים. לקבלת ייעוץ בבחירת המוצר בטרם הרכישה, או לקביעת טיפול צרו אתנו קשר בטלפון 052-3595153. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את כל המידע הנדרש לכם.